Kavárna v pohybu

Kavárna se stěhuje z louky do židovské čtvrti. Slibuje pestrý program.

Kavárna Vrátka připravila na léto novinku pro návštěvníky třebíčské židovské čtvrti. Po úspěšném projektu Kavárna Na louce se letos vrací s Kavárnou v pohybu.

Kavárna v pohybu s přírodní zahradou bude otevřená po celé letní prázdniny. Návštěvníci ji naleznou v ulici Leopolda Pokorného, vedle sídla charity naproti restaurantu Trumpetka. I letos se do obsluhy kavárny zapojí lidé s hendikepem. „Kromě práce v kavárně se také podílí na výrobě pečiva v pekárně, kde se také vyrábí zákusky pro Kavárnu v pohybu,“ řekl Michal Šmýd z občanského sdružení Vrátka, které kavárnu provozuje.

Nejvíce se prý prodávají chleby, dále si zákazníci můžou zakoupit i tradiční židovské zákusky. „Přes léto pracujeme i se sezónními potravinami, momentálně děláme hodně z jahod, později plánujeme i z rybízu,“ upřesnila pracovnice pekárny Halina Maděrová. Všechny výrobky se prodávají v kavárně v odpočinkové zahradě.

Podobně jako v předešlých letech, i letos Kavárna v pohybu láká na bohatý program. „Máme v plánu zde postupně organizovat více aktivit, nabídnout místním lidem možnost zde společně strávit pěknou chvilku či den, dále je cílem získat i nové dobrovolníky, kteří by se věnovali organizaci programu pro své okolí v těchto kulisách. Chceme zajistit víkendové programy pro širokou veřejnost. Plánujeme pro návštěvníky divadlo, žonglérskou dílnu, kapelu, tvůrčí dílnu, hrátky pro děti, stylové retro fotografování a mnoho dalšího,“ upřesnil Šmýd.

V kavárně vystoupí také divadelní spolek Ampulka, členové souboru předvedou i hudební přednes.

V zahradě najdou zalíbení také děti. Zatímco maminky si pochutnají na kávě a zákusku, nejmenší návštěvníci jistě ocení atrakce pro zkrácení volné chvíle. Děti si mohou zaskákat na trampolíně, hrát si na pískovišti, využít herní stoly či prozkoumávat jezírko s fontánou.
Zdroj: http://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/kavarna-se-stehuje-z-louky-do-zidovske-ctvrti-slibuje-pestry-program-20170703.html

Kavárna v pohybu byla podpořena z grantového programu Zdravého města Třebíč a z Nadace ČEZ – Zaměstnanecké granty