Energetici posnídali a zároveň pomohli dobré věci

Pracovníci elektrárny Dukovany měli dnešní ráno více důvodů k radosti. Úspěšné najetí bloku doprovodila snídaně pro dobrou věc. Zakoupením vyhlášeného žitného chleba, výborných koláčů a lahodné kávy pomohli chráněnému pracovišti Vrátka z Třebíče.

Skupina ČEZ a její elektrárny v regionech naplňují společenskou odpovědnost do posledního puntíku. Dlouhodobě podporují neziskové organizace ve svém okolí, a to jak finančně, tak také prostřednictvím podpory jejich zaměstnanců. Již tradičními se staly různé charitativní sbírkové akce či velikonoční a vánoční trhy, při kterých organizace nabízí své výrobky. Neméně významná je přímá pomoc při tzv. dobrovolnických dnech, které ČEZ pro své zaměstnance organizuje. Novinkou se stala dnešní „charitativní snídaně“, při které si zaměstnanci elektrárny Dukovany mohli v ranních hodinách zakoupit lahůdky a teplé nápoje od chráněného pracoviště Vrátka Třebíč.

„Spočítali jsme tržbu a je to neuvěřitelných 13 821 korun! Jsme moc rádi, jak spolupráce s elektrárnou Dukovany skvěle funguje a stále nacházíme další možnosti spolupráce,“ říká Irena Rybníčková, předsedkyně sdružení Vrátka Třebíč.

Snídaně pro dobrou věc se setkala s velkým zájmem zaměstnanců, během několik hodin byly snídaňové produkty vyprodané.

„Těšíme se na příští snídaňová setkání a slibujeme, že přivezeme větší množství chlebů, které šly neuvěřitelným způsobem „na dračku“,“dodává Irena Rybníčková s úsměvem.

Elektrárna Dukovany bude akci opakovat jedenkrát měsíčně. Příští měsíc pozve do elektrárny Terapeutickou kavárnu Pohodička z Náměště nad Oslavou.

Mgr. Jana Štefánková
specialista komunikace |

zástupce Nadace ČEZ pro Vysočinu a jižní Moravu | oddělení komunikace