Oblečení z Bazárku u Zebry není jen černobílé

Nakoupit si ve vrátkovském Bazárku u Zebry je jiné, než vzít útokem jiné bazary s oblečením. „Zebra“ je totiž jedním z pracovišť sociální rehabilitace a naši klienti si tam osvojují pracovní návyky, komunikaci se zákazníky či práci s penězi. Lépe se jim pak hledá další zaměstnání, ať už v dalších vrátkovských provozovnách či u jiných zaměstnavatelů.

Už jen svou návštěvou pomohou zákazníci bazárku našim klientům k osvojení těchto dovedností. A navíc, peníze, které zde nechají, putují na další rozvoj sociální rehabilitace.

A co se týče prodávaného oblečení, doplňků či dekorací – nikdo se nemusí bát, že je to pochybné zboží kdovíodkud… všechno je to slušné oblečení, které nám osobně nosí jejich majitelé a (opět v rámci sociální rehabilitace) je naši klienti důkladně probírají, vytvářejí cenovky, třídí do kategorií. Pečlivě hlídají kvalitu a čistotu. A kousky, které se nehodí, rádi využívají i jinak… třeba z barevných bavlněných triček vyrábějí jednoduché tašky, do kterých zákazníkům dávají nakoupené zboží. Některé komponenty – spony, dekorace – zase využívají při pravidelném tvoření.

Tak co myslíte? Stavíte se někdy do Bazárku u Zebry? Najdete nás v Hasskově ulici. Těšíme se na setkání!