Pekárna Vrátka

V naší pekárně, kde pracují osoby s různým zdravotním omezením si můžete vybrat z několika druhů kváskového chleba, domácích zákusků a dortů jako od maminky. Nepoužíváme žádné polotovary, jde o poctivou tradiční výrobu! Pečivo si můžete objednat i na vaši rodinou či pracovní oslavu.

Od jara do zimy má tenhle kout Třebíče své kouzlo. Jen pár kroků od synagogy najdete místo, kde jakoby se zastavil čas. V uličkách staré židovské čtvrti to není nic zvláštního. Ale tady, tady je to ještě o něco kouzelnější.

Z maličké pekárny voní cukr, mák, jablíčka se skořicí a vanilka. To za Vrátky kouzlí malé celofánové sáčky s židovským cukrovím – Hvězdičky královny Ester, ve kterých se usmívají makové pihy, Hammanovy uši s mákem, ořechy nebo povidly a drobná nekvašená srdíčka obalovaná v cukru. Ano, i tak můžou vypadat dějiny. A taky chutnat. 

V naší pekárně zaměstnáváme lidi s hendikepem, kterým poskytujeme pracovní asistenci, pomáháme jim v uspořádání jednotlivých úkonů tak, aby dokázali postupně od zadělání těsta až po balení pečiva dokončit celý výrobní proces. Pečeme zde sladké i slané pečivo.

Vedoucí provozovny – Andrea Koudelová

+ 420 776 565 071