Průvan v šatníku provedli během dvou dnů energetici a podpořili tak regionální neziskovky

Sortiment dobročinných bazarů a obchodů neziskových organizací po celé republice doplnili zaměstnanci Skupiny ČEZ během dvoudenní charitativní sbírky pod názvem „Průvan v šatníku“.  Darovali šatstvo a obuv celkem pro dvanáct neziskových organizací. V JE Dukovany se vybralo na 200 kg oděvů, obuvi a módních doplňků pro neziskové organizace z Třebíče: Vrátka, Oblastní charitu Třebíč a Míša & Míša.

Prostory zasedací místnosti útvaru komunikace v JE Dukovany zaplnily během 5. a 6. září pytle plné šatstva, obuvi a módních doplňků vyřazených z šatníků zaměstnanců. Charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku se uskutečnila na podporu neziskových organizací Vrátka, Míša & Míša a Oblastní charita Třebíč, která právě na další týden po sběru plánuje tzv. „sekáč“, při kterém získává prodejem šatstva potřebné finance. Letos k němu přidají také dražbu oblečení známých osobností, od kterých si slibují vyšší přísun financí.

„Dražit se bude např. dres Martiny Sáblíkové nebo klobouk Viktora Preisse, či oblečení moderátora Evropy2 Nastyho,“ říká Kristýna Šidlová z Centra služeb pro podporu duševního zdraví Paprsek naděje. Na benefiční akci, která se uskuteční v rámci týdne duševního zdraví 15. září, zazpívá Pavel Helan a účastníci budou moci shlédnout i módní přehlídku.

„Provětrat šatník a nepotřebné kousky věnovat neziskovým organizacím považuji za ten nejjednodušší způsob pomoci, ke které se může přidat každý z nás. Osobně ale všem doporučuji alespoň jednu návštěvu obchůdku či bazaru zmíněných organizací. Nejen, že zde můžete objevit zcela originální a cenné kousky do vašeho šatníku, ale zároveň nákupem přispějete na dobrou věc. Navíc můžete vykouzlit úsměv ve tváři lidí, kteří v dobročinných obchodech prodávají a mají svou práci opravdu rádi“, uvedla členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

Skupina ČEZ a její elektrárny v regionech naplňují společenskou odpovědnost do posledního puntíku. Dlouhodobě podporují neziskové organizace ve svém okolí, a to jak finančně, tak také prostřednictvím podpory jejich zaměstnanců. Již tradičními se staly různé charitativní sbírkové akce či velikonoční a vánoční trhy, při kterých organizace nabízí své výrobky. Neméně významná je přímá pomoc při tzv. dobrovolnických dnech, které ČEZ pro své zaměstnance organizuje. Dalším prvkem pomoci se staly tzv. „charitativní snídaně“, při kterých si zaměstnanci elektráren zakupují produkty chráněných pracovišť regionu. V elektrárně Dukovany jsou tyto netradiční snídaně, které se konají jedenkrát měsíčně velmi oblíbené.

Zdroj: Tisková zpráva Nadace ČEZ