Spolu-práce

Projekt, který se rozběhl 1.4.2013, je určen pro osoby se zdravotním postižením z Třebíče a okolí a zároveň těm, kdo jsou uchazeči či zájemci o práci evidovanými na úřadu práce. Hlavním cílem projektu je zvýšení šancí účastníků cílové skupiny k integraci na trh práce. Ke splnění tohoto cíle využijeme komplexní program, který obsahuje několik fází – absolvování bilanční diagnostiky a motivačního kurzu a účast v PC kurzu.

Dále dle svého zájmu a výstupů z bilanční diagnostiky nabízíme účastníkům některý z rekvalifikačních kurzů – kurz studené kuchyně, úklidové práce, hospodář v zahradě nebo kurz účetnictví. Po celou dobu trvání projektu budou moci účastníci využívat individuální poradenství či osobní/pracovní asistenci.

Projektové aktivity budou probíhat ve dvou ucelených etapách, do každé nastoupí 25 účastníků projektu. Účastníkům projektu bude propláceno jízdné veřejnou dopravou a osobní doprava z důvodu vyššího stupně zdravotního postižení.

Zaměstnání získá 20 osob, přičemž jejich zaměstnavatelům bude poskytován mzdový příspěvek. Projekt skončí v březnu 2015.

V rámci projektu budou organizací akreditovány 2 kurzy – úklidové práce a hospodář v zahradě, které budou Vrátka nabízet i po skončení projektu.

Kancelář projektu naleznete v budově na ulici Leopolda Pokorného 56/19 v Třebíči. Aktivity projektu jsou financovány díky Operačnímu programu Lidské zdroje a zaměstnanost z ESF ČR.

Kontakt: tel.: 776 600 827, e-mail: svobodova.vratka@seznam.cz  Ida Svobodová, projektová manažerka.